Flying Dutchmen FEM Mix (5 FEM)
£26.46
- Delivery & Return
Worlwide Tracked Stealth Delivery
Fast, discreet and globally trusted — SeedSmugglers deliver the goods.
- ✅ Outstanding delivery rates to Australia & New Zealand
- ✅ Exceptional success to the USA & Canada
- ✅ Rapid North America arrivals — often around five days with the quicker option
- ✅ Most orders dispatched within 48 hours
- ✅ Discreet, low-profile packaging every time
- ✅ Refined stealth techniques for smooth international transit
Trusted, consistent, proven — customers stick with Seedsmugglers because our parcels get through.
- Ask a Question
... people are viewing this right now
| Pack Size |
|---|
0.00
0 reviews
| 5 |
|
0 |
| 4 |
|
0 |
| 3 |
|
0 |
| 2 |
|
0 |
| 1 |
|
0 |
Thank you!
Your review has been submitted
Be the first to review “Flying Dutchmen FEM Mix (5 FEM)” Cancel reply
SKU: FDF0509
Category: Feminized
Tags
- afghani
- berry
- blueberry
- cali
- cbd
- cheese
- citrus
- cup winner
- diesel
- earthy
- easy
- euphoric
- fast
- female
- feminised
- feminized
- fruity
- GC
- gcbogo
- happy
- haze
- high thc
- high yield
- indica
- indica dominant
- indoor
- kush
- lemon
- medicinal
- mold resistant
- nirvana
- northern lights
- og kush
- outdoor
- pine
- pungent
- quick
- sativa
- sativa dominant
- skunk
- skunk #1
- sour
- spicy
- sweet
- tropical
Related Products
OG Kush Auto
auto depression earthy euphoric female feminised feminized happy kush nirvana northern lights og kush pain pine relaxed stress woody
£15.00 – £40.00Price range: £15.00 through £40.00
Specifications
| Genetics | OG Kush x Northern Lights auto |
|---|---|
| Plant type | Predominantly Indica |
| Sex Type | Female |
| Cultivation | Indoor as well as Outdoor, Indoor |
| Average Yield | 250 – 400 g/m² in SOG |
| Grow Period | 9 – 11 weeks |
| Grow Difficulty | Easy |
Wonder Woman (Female)
depression euphoric female feminised feminized happy insomnia nirvana pungent relaxed skunk stress super skunk sweet white widow
£15.00 – £40.00Price range: £15.00 through £40.00
Specifications
| Genetics | Super Skunk x White Widow |
|---|---|
| Plant type | Predominantly Indica |
| Sex Type | Female |
| Cultivation | Indoor as well as Outdoor |
| Average Yield | 450 – 550 g/m² in SOG |
| Flowering Period | 8 – 10 weeks |
| Grow Difficulty | Easy |
Blueberry Kush Auto
berry blue mystic blueberry euphoric female feminised feminized happy insomnia nirvana og kush pain relaxed stress sweet
£17.50 – £45.00Price range: £17.50 through £45.00
Specifications
| Genetics | (Blueberry x OG Kush) x Blue Mystic automatic |
|---|---|
| Plant type | Hybrid |
| Sex Type | Female |
| Cultivation | Indoor as well as Outdoor |
| Average Yield | 350 – 450 g/m² in SOG |
| Grow Period | 9 – 10 weeks |
| Grow Difficulty | Medium |
Chrystal (Female)
depression diesel earthy energetic euphoric female feminised feminized happy nirvana northern lights pain skunk stress white widow
£15.00 – £40.00Price range: £15.00 through £40.00
Specifications
| Genetics | White Widow x Northern Lights |
|---|---|
| Plant type | Predominantly Indica |
| Sex Type | Female |
| Cultivation | Indoor |
| Average Yield | 400 – 500 g/m² in SOG |
| Flowering Period | 8 – 10 weeks |
| Grow Difficulty | Medium |
Blue Mystic (Female)
afghani blue blue mystic blueberry female feminised feminized flo nirvana
£15.00 – £40.00Price range: £15.00 through £40.00
Specifications
| Genetics | (Flo x Afghani) x Blueberry |
|---|---|
| Plant type | Predominantly Indica |
| Sex Type | Female |
| Cultivation | Indoor |
| Average Yield | 350 – 450 g/m² in SOG |
| Flowering Period | 8 – 10 weeks |
| Grow Difficulty | Easy |
Bubblelicious Auto
auto bubble gum bubblegum bubblelicious depression earthy euphoric female feminised feminized flowery insomnia nirvana relaxed short rider stress sweet uplifted
£15.00 – £40.00Price range: £15.00 through £40.00
Specifications
| Genetics | Bubblelicious x Short Rider |
|---|---|
| Plant type | Hybrid |
| Sex Type | Female |
| Cultivation | Indoor, Indoor as well as Outdoor |
| Average Yield | 250 – 350 g/m² in SOG |
| Grow Period | 10 – 12 weeks |
| Grow Difficulty | Medium |
White Widow (Female)
depression earthy female feminised feminized happy kerala manga rose nirvana pain pungent relaxed stress uplifted woody
£15.00 – £40.00Price range: £15.00 through £40.00
Specifications
| Genetics | Kerala x Manga Rose |
|---|---|
| Plant type | Predominantly Indica |
| Sex Type | Female |
| Cultivation | Indoor |
| Average Yield | 450 – 550 g/m² in SOG |
| Flowering Period | 8 – 10 weeks |
| Grow Difficulty | Easy |
FIRE Genetics – White Widow x Amnesia Feminised Cannabis Seeds
£3.50 – £25.00Price range: £3.50 through £25.00
Pre-99 Big Bud (Fem)
afghani afghani x skunk big bud depression earthy euphoric female feminised feminized flowery insomnia nirvana relaxed skunk sleepy stress sweet
£15.00 – £40.00Price range: £15.00 through £40.00
Specifications
| Genetics | (Afghani x Skunk) x Old School Big Bud |
|---|---|
| Plant type | Predominantly Indica |
| Sex Type | Female |
| Cultivation | Indoor, Indoor as well as Outdoor |
| Average Yield | 500 – 600 g/m² in SOG |
| Flowering Period | 8 – 9 weeks |
| Grow Difficulty | Easy |
Northern Lights (Female)
afghani depression earthy euphoric female feminised feminized happy ibl nirvana pain pine relaxed stress sweet
£15.00 – £40.00Price range: £15.00 through £40.00
Specifications
| Genetics | Afghani IBL |
|---|---|
| Plant type | Predominantly Indica |
| Sex Type | Female |
| Cultivation | Indoor as well as Outdoor |
| Average Yield | 400 – 500 g/m² in SOG |
| Flowering Period | 7 – 9 weeks |
| Grow Difficulty | Easy |
Kaya Gold (Female)
female feminised feminized master kush nirvana northern lights skunk #1
£15.00 – £40.00Price range: £15.00 through £40.00
Specifications
| Genetics | Master Kush x Skunk#1 x Northern Lights |
|---|---|
| Plant type | Hybrid |
| Sex Type | Female |
| Cultivation | Indoor as well as Outdoor |
| Average Yield | 350 – 450 g/m² in SOG |
| Flowering Period | 7 – 9 weeks |
AK 48 Auto
ak ak48 depression early special earthy euphoric female feminised feminized flowery happy insomnia nirvana relaxed stress sweet top 44
£15.00 – £40.00Price range: £15.00 through £40.00
Specifications
| Genetics | AK-48 x Top 44 x Early Special |
|---|---|
| Plant type | Predominantly Indica |
| Sex Type | Female |
| Cultivation | Indoor |
| Average Yield | 300 – 400 g/m² in SOG |
| Grow Period | 11 – 13 weeks |
| Grow Difficulty | Easy |




Reviews
There are no reviews yet.